Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10454

Egy új tudományos dokumentumfilm szerint az anyag nem az egyetlen valóság

$
0
0

"A kvantumelméletet páratlan tapasztalati sikere ellenére, amely a természet leírását tekintve szó szerint igaz lehet, még mindig cinizmussal, értetlenséggel sőt haraggal fogadják." - Tim Folger

A fenti idézet egy nagyszerű példa, amely után az olvasó egy dolgot biztosan tudhat, hogy az új információk és bizonyítékok, amelyek kihívást jelentenek a világunkra vonatkozó és régóta megfogalmazott meggyőződésekkel szemben, mindig kemény kritikával találkoznak. Vegyük csak például azt, amikor megtudtuk, hogy a Föld nem lapos! Az emberi történelem ugyanazokat a mintákat ismétli, különösen, ha megnézzük a tudomány történetét.

Vegyük például a kiemelkedő fizikus Lord Kelvint, aki az 1900-as években kijelentette: "Nincs semmi új, amit felfedeztek volna a fizikában. Mindaz, ami még maradt, az egyre pontosabb mérés."

Nem sokkal ezen kijelentés után Einstein kiadta a speciális relativitáselméletről szóló tanulmányát. Einstein elmélete kihívást jelentett a tudás elfogadott keretei számára, és arra kényszerítette a tudományos közösséget, hogy legyen nyitott a valóság alternatív megértésére.

Mindez jó példa arra, hogy az abszolút igazsághoz kapcsolódó fogalmak idővel hajlamosak a változásra.

Napjainkban valami egészen különleges dolog történik a tudományban. Annak a felismeréséről van szó, hogy amit mi a fizikai anyagi világunknak érzékelünk, az nem az egyetlen világ, és a nem anyagi tényezők, mint például a tudatosság, létfontosságú szerepet tölthetnek be fizikai anyagi világunk felépítésében.

A tudományos közösségben ezt nem anyagi tudománynak nevezik.

Az e területen folytatott egyéb vizsgálati területek közé tartozik a telepátia, a tisztánlátás, az ESP (érzékeken túli érzékelés) stb. Ezek olyan témák, amelyeket a fekete költségvetésen belül és a legmagasabb kormányzati szinteken évtizedekig tanulmányoztak, ugyanakkor a főáramú tudomány nevetség tárgyává tette őket a rendkívül jelentős statisztikai eredmények ellenére.

Ezt a területet általában "pszi" vagy parapszichológiai jelenségeknek nevezik.


Érdekes, mert 1999-ben az Irvine-i Kalifornia Egyetem professzora Jessica Utts kiadott egy tanulmányt, amely kimutatta, hogy a parapszichológiai kísérletek sokkal erősebb eredményeket produkáltak, mint a napi aszpirin adagolás, amely segít megelőzni a szívinfarktust. Utts azt is kimutatta, hogy ezek az eredmények sokkal erősebbek, mint például a különböző gyógyszerek, például a trombocitarombolók mögötti kutatási eredmények. (1)

Nikola Tesla annak idején kijelentette:

"Azon a napon, amikor a tudomány elkezdi tanulmányozni a nem fizikai jelenségeket, sokkal nagyobb haladást fog elérni egy évtized alatt, mint az összes korábbi évszázadban."

Ma már tudósok százai gyűlnek össze, hogy hangsúlyozzák ezt, de még mindig nem kapják meg azt a figyelmet, amit érdemelnek. Az egész tudományos élet és a valós alkalmazások mind az anyagi tudományra támaszkodnak. Ez nagyszerű, de itt az ideje a következő ugrásnak. Hogyan tudjuk továbbra is figyelmen kívül hagyni a tényeket és az eredményeket egyszerűen azért, mert ellentétes egyes emberek hitrendszerével?

Nemzetközileg elismert tudósok egy csoportja azért jött össze, hogy hangsúlyozzák azt a tényt, hogy az anyag (protonok, elektronok, fotonok, bármi, aminek tömege van) nem az egyetlen valóság. Szeretnénk megérteni valóságunk természetét, de hogyan tudjuk ezt megtenni, ha folyamatosan csak a fizikai rendszereket vizsgáljuk? Mi a helyzet a nem-fizikai rendszerekkel, mint például a tudat és a fizikai rendszerek (anyag) kölcsönhatásával? (2)(3)

A "Bővülő valóság" egy úttörő filmtrilógia

"A 'Bővülő valóság' az új posztmaterialista paradigmáról és a következő nagy tudományos forradalomról szól. Miért fontos? Mert ez a paradigma messzemenő következményekkel jár. Például újra elvarázsolja a világot, és mélyreható módon megváltoztatja az önmagunkról alkotott elképzelésünket, és emberi lényekként visszaadja méltóságunkat és hatalmunkat.

A posztmaterialista paradigma ezzel együtt elősegíti a pozitív értékeket, például az együttérzést, a tiszteletet, a gondoskodást, a szeretetet és a békét, mert rájövünk, hogy a köztünk és mások közötti határok átjárhatók. Ez a paradigma elősegíti, hogy tudatában legyünk a köztünk és a természet közötti mély kapcsolatnak. Ebben az értelemben a posztmaterialista paradigmával kapcsolatos valóság modellje segíthet az emberiségnek létrehozni egy fenntartható civilizációt." - Mario Beauregard, az Arizonai Egyetem kognitív idegtudósa. (4)


(1) - http://www.ics.uci.edu/~jutts/JSE1999.pdf
(2) - http://www.opensciences.org/about/manifesto-for-a-post-materialist-science
(3) - http://www.opensciences.org/files/pdfs/ISPMS-Summary-Report.pdf
(4) - http://expandingrealitythemovie.com/


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10454


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>