Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Tények a 2. Világháborúról, amit a nyugati média sohasem mondott el

$
0
0

Ma már közismert tény, hogy a háborúkat a bankok érdekei szerint robbantották ki, melyek aztán hatalmas profitra tettek szert abból, hogy a háborúzó felek mindegyikét anyagilag támogatták. De azt kevesebben tudják, hogy milyen titkos megállapodások születtek az Egyesült Államok, egyes európai országok és a náci Németország között még a 2. Világháború kitörése előtt.

Íme öt tény a 2. Világháborúról, amit soha nem fogunk megtalálni a nyugati főáramú médiában.

Az Egyesült Államok járműveket és üzemanyagot szállított a német hadseregnek

A Wehrmacht járműveinek csaknem felét az Opel üzemeiben gyártották, amely az amerikai General Motors-hoz tartozott egészen 1940-ig. A Standard Oil közel 13000 tonna nyersolajat szállított Németországba minden hónapban. A Ford pedig kerekeket és gumit biztosított.

A "kölcsönbérleti politika" kifizetődő üzlet volt az Egyesült Államok számára

A kölcsönbérleti ellátmány több, mint 60 százaléka Nagy Britanniába került. és csak 20 százalék jutott a Szovjetuniónak. Az Orosz Föderáció az amerikai kölcsönt végül 2006-ban visszafizette.

A 2. Világháború után a 3. Birodalom háborús bűnöseit az Egyesült Államok alkalmazta

Egykori náci tábornokok, akik milliók haláláért voltak felelősek, NATO tábornokok lettek. A CIA náci SS tiszteket és tudósokat alkalmazott.

A náci Németországgal együtt más európai országok is hadat üzentek a Szovjetuniónak, köztük Olaszország, Finnország, Szlovákia, Bulgária, Magyarország, Románia és a Vichy francia kormány

Nem hivatalosan a következő egységek harcoltak még a Szovjetunió ellen: a spanyol Kék Hadosztály, a belga Flandriai Légió, az albán Szkanderbég hadosztály, a holland Nederland Légió, valamint a dánok és a norvégok, akik a Nordland SS hadosztályban egyesültek. De részt vettek benne litván, észt és ukrán SS katonák is. A náci Németország felbujtására szinte valamennyi európai országban történtek kivégzések.

Lengyelország volt az első európai ország, amely megnemtámadási szerződést kötött Hitlerrel a Pilsudski-Hitler egyezményben 1934-ben

Később 1938-1939-ben a Müncheni egyezmény szerint Lengyelország Magyaroszággal és Németországgal együtt felosztotta Csehszlovákiát. Lengyelország és Magyarország megszállta Csehszlovákiát, mielőtt Hitler megszállta volna Lengyelországot, amit eltitkoltak a háború elején, mert az ügy nagyon kínos volt, hiszen Lengyelország és Magyarország a nácikkal működött együtt.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443