Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Egy chilei teleszkóppal élesebb képet készítettek a Neptunuszról, mint amire a Hubble képes az űrben

$
0
0

A Neptunusz bolygóról készített hihetetlenül szuper éles kép megmutatta, hogy a földi teleszkóp technológia hová fejlődött napjainkra olyan képminőséget eredményezve, amely vetekedik a NASA Hubble Űrtávcsövével.

Az éles, tiszta kép elkészítését a Chilében található Európai Déli Obszervatórium (ESO) Nagyon Nagy Teleszkópjában (VLT) telepített új lézerrendszer tette lehetővé.

A MUSE / GALACSI adaptív optikai rendszer lehetővé teszi a teleszkóp számára a légköri turbulencia hatásainak kijavítását és az élesebb térbeli képalkotást.
[post_ads]
A Neptunuszról újonnan megjelent fénykép a teleszkóp nagyobb képességeit bizonyítja és rámutat arra, hogy ma már lehetséges képeket készíteni a felszínről a látható hullámhosszokon, amelyek élesebbek, mint a Hubble teleszkóp által létrehozott fotók, amely a Föld körül kering.


Nincsenek űrhajók, amelyek jelenleg a Neptunusz körül keringenének, így ha a csillagászok a bolygóról képeket szeretnének készíteni, akkor körülbelül 4,6 milliárd kilométerről kell lefotózniuk.

A VLT továbbá csillaghalmazokról és egyéb objektumokról készített fényképeket lézeres tomográfia segítségével. A rendszer két adaptív optikai móddal rendelkezik: szűk mező móddal, amely kis pontokat képes rögzíteni az égen nagy pontossággal, és széles mező móddal, amellyel képesek az ég nagyobb részeinek rögzítésére, de az ESO szerint csak egy kilométeres vastagságú légtér torzítás javítható.
[post_ads_2]
Az ESO szerint a lenyűgöző technológiai fejlődés lehetővé teszi a csillagászok számára, hogy sokkal részletesebben tanulmányozzák a csillagászati objektumok tulajdonságait, mint korábban. (1)


(1) - http://www.eso.org/public/news/eso1824/

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>