Néhány ritka fehér recés zsiráfot észleltek Kenyában, a helyi lakosok és a természetvédők nagy örömére.
A zsiráfok, egy anya és borja a leucizmusnak nevezett genetikai állapot következtében fehérek, ami gátolja a pigmentációt a bőrsejtekben. Az albinizmustól eltérően a leucizmussal rendelkező állatok sötét pigmentet termelnek a lágy szöveteikben, ami magyarázza a fehér zsiráfok sötét szemét és más színezetét.
Miután a helyi lakosok megfigyelték őket, a természetvédők a kenyai Garissa megyében található Ishaqbini Hirola természetvédelmi területen találták meg a zsiráfokat. A területet a Hirola Konzervációs Program (HCP) irányítja, mely egy olyan civil szervezet, amely a kritikusan veszélyeztetett hirola antilopot tartja fenn, amely a világ egyik legritkább állata.
[post_ads_2]
"Olyan közel álltak és nagyon nyugodtak voltak, és úgy tűnt, hogy nem zavarja őket a jelenlétünk. Az anya pár méterrel haladt el előttünk, miközben jelezte, hogy a bébi zsiráf a bokrok mögött bújik meg," - írták a szervezet munkatársai.
A HCP szerint a legutóbbi felvételeken a harmadik ismert esetet sikerült dokumentálni, amikor fehér zsiráfokat fedeztek fel.
2016 márciusában jelent meg egy fehér zsiráf ugyanazon az Ishaqbini természetvédelmi területen, míg Tanzániában 2016 januárjában a Tarangire nemzeti parkban figyelték meg az Omo nevű zsiráfot.
A recés zsiráfokat a Természetvédelmi Világszövetség "veszélyeztetettnek" nyilvánította, és a becslések szerint mindössze 8500 egyed él vadon Szomáliában, Dél-Etiópiában és Észak-Kenyában. (1)
https
(1) - http://www.hirolaconservation.org/