Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Kína azt tervezi, hogy világító "mesterséges holdakkal" cserélik le a városi fényeket 2022-re

$
0
0

Kína állítólag egy olyan "mesterséges hold" létrehozását kezdte el, amely elég világos ahhoz, hogy 2022-ig felváltsa az utcai fényeket a délnyugati Csengtu városában.

A megvilágított műhold nyolcszor világosabb lesz, mint az igazi Hold, a People Daily állami média szerint, és részét képezi az ország növekvő ambícióinak az űrben. (1)

A kínai tudósok tervei szerint az elkövetkező négy évben három mesterséges holdat küldenek az űrbe, melyek tükröződő anyagból készülnek, és várhatóan 500 km-rel a Föld felett fognak keringeni, és 10-80 kilométer átmérőjű területet világítanak majd be.

Wu Chunfeng, a Csengtu Űrtudományi és Technológiai Mikroeletronikai Rendszerek Kutató Intézetének elnöke elmondta, hogy a világító műholdak egy "alkonyatszerű ragyogást" fognak biztosítani.


"A műholdak fényereje és a működési idejük is állítható, és a megvilágítás pontossága néhány tíz méteren belül szabályozható," - mondta Wu az állami médiaügynökségnek.

Wu hozzátette, hogy a három mesterséges hold alternatív módon fog működni, hogy jelentősen csökkentse az infrastrukturális villamosenergia fogyasztást, különösen télen.

A világító műhold úgy lesz kialakítva, hogy kiegészítse a Holdat éjjel.

Ki fizeti és mi a célja?

Wu azt is elmondta, hogy Csengtu 50 négyzetkilométernyi területének mesterséges holddal való megvilágítása évente 1,2 milliárd jüan (240 millió dollár) megtakarítást jelentene a villamosenergia költségekben.
[post_ads_2]
Ezen kívül fel lehet használni őket arra is, hogy megvilágítsanak velük olyan területeket, ahol áramkimaradásokat okoznak a természeti katasztrófák, például földrengések esetében, mondta Wu.
A gazdasági előnyök ellenére sokan aggódnak a platform lehetséges negatív hatásai, például amiatt, hogy milyen hatással lenne az alvásra és mennyibe kerülne a projekt.

Míg a People's Daily szerint Wu azt mondta, hogy a mesterséges világítás elég fényes lenne ahhoz, hogy helyettesítse az utcai fényeket, egy másik állami média, a Xinhua is idézi Wu-t, mondván, hogy a fényerő csak az utcai fények körülbelül egyötöde lenne. (2)

A Xinhua beszámolt arról is, hogy a mesterséges hold ötlete egy francia művésztől származik, aki egy tükrökből készült nyakláncot képzelt el az égen, amely megvilágította volna éjszaka Párizs utcáit.

Oroszország is megpróbált az űrbe juttatni egy 25 méteres tükröt, de a projektet 1999-ben leállították.

(1) - http://en.people.cn/n3/2018/1016/c90000-9508748.html
(2) - http://www.xinhuanet.com/politics/2018-10/18/c_1123575885.htm

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443