Az ősi egyiptomiak nem az egyetlen nép volt, akik királyi halottaikkal együtt minden olyan tárgyat eltemettek, amelyekre a túlvilágon szükségük lehet. Az első han kínai császárok is ugyanezt tették, és sokan megkönnyebbültek abban az időben, amikor a katonák és udvaroncok terrakotta változatát temették el a halott uralkodóval, így nem kellett feláldozni valódi embereket, ahogy korábban.
Mindannyian ismerjük a kínai aranykor híres Hszian agyag harcosait, de egy másik, a 2. századból származó sírkomplexum egy sokkal intimebb császári világról tanúskodik, amely tele van miniatűr figurákkal, mind emberi, mind állati szobrokkal.
Ezt a korszakot általában az ősi Kína aranykorának tekintik, amely a Római Birodalommal vetekedett a nemzetközi hatalomért, és azóta is meghatározó befolyást gyakorol az ország kulturális identitására. Megtudhatjuk, hogy a császárok hogyan mumifikáltatták a saját holttestüket a halhatatlanságot keresve, és elsőként láthatjuk a híres agyaghadsereg újonnan felfedezett változatát.