Egyiptomban a régészek nyolc múmiát fedeztek fel mészkő szarkofágokban, 40 kilométerre Kairótól délre. Az egyiptomi Régiségek Minisztériuma szerint a Későkori időszakból, időszámításunk előtt 664-332-ből származó múmiák egy réteg festett anyaggal, úgynevezett kartonázzsal vannak bevonva.
Dr. Mostafa Waziri, Egyiptom Legfelsőbb Régiségek Tanácsának főtitkára elmondta, hogy három múmia jó állapotban van. A minisztérium kedden azt mondta, hogy a múmiákat II. Amenemhat király piramisának közelében, a Dahsúr királyi nekropolisz területén találták meg. A nekropolisz az udvaroncok és magas rangú tisztviselők temetkezési helyszíne volt. (1)
A területen találhatók a legkorábbi piramisok, köztük Sznofru tört falú piramisa és a vörös piramis.
Egy másik projektben a szakértők nemrég fedezték fel egy Pouyou vagy Pouya nevű nő múmiáját egy szarkofágban, Luxorban. Egy másik sírban pedig számos múmiát találtak szarkofágokban.
Kapcsolódó cikk: Egy csodálatos, 3000 éves egyiptomi sír titkait tárták fel a régészek a Királyok völgyében
Egyiptomban egyre több új részlet kerül napvilágra az ősi civilizáció gazdag történelméről. A régészek például nemrég fedeztek fel egy hatalmas épületet, amely egykor Egyiptom ősi fővárosának része volt.
[post_ads_2]
Egy másik feltárás során az archeológusok lenyűgöző szfinx szobrot fedeztek fel egy dél-egyiptomi ősi templomban. Nemrég pedig egy titokzatos "elátkozott" fekete gránit szarkofágot találtak Alexandriában, amely három csontvázat és arany lemezeket tartalmazott.
A szakértők szintén nemrég találták meg a legrégebbi szilárd sajtot Ptahmes sírjában, aki Memphisz ősi városának vezetője volt.
(1) - https://www.facebook.com/moantiquities/posts/2046337