94 éves korában meghalt George H. W. Bush korábbi republikánus amerikai elnök. Bush 1989 és 1993 között volt amerikai elnök, mely időszakot sokan sikeresnek tartanak. Az ő ideje alatt hullott szét a Szovjetunió, és 1991. elején ő indította meg az öbölháborút a Perzsa-öbölben.
A Bush család kapcsolatára a náci Németország háborús gazdaságával először a nürnbergi perek során derült fény a náci Németország acélmágnásának, Fritz Thyssennek a tanúvallomása alapján. Thyssen partnere volt George W. Bush nagyapjának, Prescott Bushnak.
1945-től 1949-ig Nürnbergben folytatták le a náci háborús bűnökkel gyanúsítottak egyik leghosszabb, és talán leghiábavalóbb kihallgatását a megszállt Németország amerikai zónájában.
A multimilliárdos acélmágnás Fritz Thyssen - az a férfi, akinek acélja a náci háborús gépezet rideg szíve volt - csak beszélt és beszélt egy közös amerikai-brit kihallgató csapatnak.
Amit a szövetségesek nyomozói soha nem értettek, hogy miért nem teszik fel Thyssennek a helyes kérdéseket. Thyssennek nem volt szüksége külföldi bankszámlára, mert családja titokban bankok egész láncát birtokolta.
Nem kellett átadnia a náci eszközeit a második világháború végén, csak a tulajdonosi dokumentumokat - részvényeket, kötvényeket, szerződéseket és megbízásokat - a bankjából Berlinben a hollandiai bankján keresztül amerikai barátainak New Yorkban: Prescott Bushnak és Herbert Walkernek (Prescott Bush apja). Thyssen partenere a bűncselekményben az Egyesült Államok későbbi elnökének (George Herbert Walker Bush) apja és (nagyapja) volt.
Az amerikai közvélemény nem ismeri a Bush család náci Németországgal való kapcsolódásait, mert a történelmi feljegyzéseket gondosan visszatartotta a főáramú média.
2004 szeptemberében azonban a The Guardian a következőket tárta fel:
"George Bush nagyapja, a néhai amerikai szenátor, Prescott Bush volt az igazgatója és részvényese olyan vállalatoknak, amelyek profitáltak a náci Németország pénzügyi támogatóinak részvételéből.
A Guardian megkapta az Amerikai Egyesült Államok Nemzeti Levéltárának újonnan felfedezett dokumentumairól szóló igazolását, hogy egy olyan cég, amelynek Prescott Bush volt az igazgatója, részt vett a nácizmus pénzügyeiben.
Üzleti kapcsolatai, melyek egészen addig folytatódtak, amíg a társaság eszközeit 1942-ben a 'Kereskedés az Ellenséggel Törvény' alapján lefoglalták, több mint 60 évvel később két egykori rabszolga munkás által indított polgári perhez vezetett azon károk miatt, amelyeket a Bush család okozott.
A bizonyítékok arra késztették az egyik akkori amerikai náci háborús bűnökkel foglalkozó ügyészt is, hogy amellett érveljen, hogy a néhai szenátor cselekedetei alapjául szolgálhatnak az ellenségnek nyújtott támogatással kapcsolatos vizsgálatnak." (1)
Az alapvető kérdés nem az, hogy Prescott Bush segített-e Adolf Hitlernek. Történelmi szempontból az a fontos, hogy Adolf Hitler hatalomra jutása támogatta az amerikai üzleti érdekeket Németországban.
[post_ads_2]
Amerikai elnökválasztás
A Guardian cikke 2004. szeptember 25-én jelent meg az amerikai választási kampány csúcspontján, amely George W. Bush és Dick Cheney újraválasztását eredményezte 2004. november 2-án.
A hallgatás azonban botrányos volt. Az amerikai média egyáltalán nem számolt be a Bush család történetéről. Ha az amerikai nép tudta volna, hogy a Bush családnak kapcsolata volt a náci Németországgal, John Kerry 2004-ben földcsuszamlásszerű győzelmet aratott volna az elnökségért folyó küzdelemben.
Hasonlóképpen, Michael Dukakis nyert volna 1989-bent George Herbert Walker Bush ellen. Valójában, ha a nürnbergi perek (1945-1949) után az amerikaiak számára mindez kiderült volna, akkor idősebb Bush sem lépett volna be a politikába, és apja Prescott Bush soha nem lett volna szenátor.
Van ebben valami minta? Talán háborús bűnösnek kell lenni ahhoz, hogy valaki magas szintre jusson a politikai életben?
Prescott Bushnak kapcsolatai voltak a náci Németországgal, idősebb Bush és George W. Bush kapcsolatot tartott fenn a bin Laden családdal ...
Aminek meg kellene történnie az amerikai demokrácia megvédése érdekében az, hogy ezek a "kínos igazságok", amelyek feltárják a kiemelkedő politikusok által elkövetett bűnöket, megjelenjenek a médiában. A propaganda azonban elengedhetetlen ahhoz, hogy fenntartsák az elnöki jelöltek legitimitását a közvélemény szemében. (2)
(1) - https://www.theguardian.com/world/2004/sep/25/
(2) - https://www.globalresearch.ca/the-bush-family