Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Amerikai Hold összeesküvés - Sokkal nehezebb meghamisítani egy holdraszállást, mint megtenni, állítja egy orosz tudós

$
0
0

Az orosz űrügynökség vezetője viccelhet azzal, hogy "igazolni fogják", hogy az amerikaiak valóban leszálltak-e a Holdra, de egy orosz tudós számára ehhez nem férhet kétség, aki mérlegelte az évtizedek óta tartó vitát az összeesküvés-elmélettel kapcsolatban.

Az az állítás, miszerint a NASA soha nem szállt le a Holdon, és pont az ellenkezőjére van bizonyíték, az egyik leginkább elterjedt nézet, mellyel kapcsolatban éles viták folynak még ma is.

Dmitrij Rogozin, az orosz űrügynökség vezetője nemrég azzal viccelődött, hogy a jövőbeli orosz holdmisszió során lehetőség adódik az országuk számára, hogy ellenőrizzék, hogy Neil Armstrong lábnyoma valóban ott van-e.

Ettől eltekintve azon emberek számára, akik egész életükben a Holdat tanulmányozták, nincs szükség arra, hogy űrhajót küldjünk és megbizonyosodjunk arról, hogy az Apollo program valóban sikeres volt.

Egy holdraszállás meghamisítása valószínűleg technológiai szempontból lehetetlen és egyébként gazdaságilag is felesleges, mondta a RIA Novosti hírűgynökségnek Jurij Kostitsyn. (1)

Kostitsyn a Moszkvai Állami Egyetem Elemző Kémiai Intézetének vezetője, amely közvetlenül részt vesz az űrben használható érzékelők kifejlesztésében, és korábban részt vett a szovjet időkben a Hold robotikus tanulmányozásában.

"Az amerikai asztronauták holdraszállását meghamisítani sokkal bonyolultabb és drágább lett volna, mint valóban megtenni," - mondta a tudós.

Jurij Kostitsyn

A legfontosabb bizonyítékok a saját területén azok a Hold talaj és kőzet minták, amelyeket az amerikaiak hoztak vissza a Földre. Számos ország laboratóriumában tanulmányozták őket, beleértve a Szovjetuniót is, és biztosan nem erről a bolygóról származnak.

"A Hold talaj és a kőzetek meghamisítása lehetetlen. Az amerikaiak körülbelül 300 kilót hoztak vissza a Földre, melynek legnagyobb része bazalt volt," - magyarázta.

Az Apollo 16 küldetés során gyűjtött holdkőzet minta

"A Földön is vannak különféle bazaltok, de a Holdról származók lényegesen különböznek a kémiai összetételükben, tulajdonságaikban és szerkezetükben. A Földön nincs 3,7 milliárd évnél régebbi kőzet képződmény, és amit az amerikaiak hoztak, az több mint 4 milliárd éves volt, hasonlóan a Naprendszer korához."(Megjegyzés: Jelenleg vannak több mint 4 milliárd éves földi eredetű sziklák, de a Holdról származók még mindig idősebbek.)

"Nincs mit vitázni azon, hogy az amerikaiak leszálltak a Holdon 1969 és 1972 között," - hangsúlyozta Kostitsyn. "Egyetlen űrhajós sem fogja azt mondani, hogy nem."

Neil Armstrong a földi szimulációk során a holdmodul előtt Houstonban 1969. április 22-én

Mindettől eltekintve legközelebbi szomszédunk titkaira hamar fény derülhet, miután Kína nemrég egy holdjárót lőtt ki egy történelmi küldetés részeként, hogy felfedezze a Hold túlsó oldalát. Ez év elején a Roszkoszmosz orosz űrkutatási hivatal azt is bejelentette, hogy Moszkva és Peking megállapodtak abban, hogy közös adatközpontot hoznak létre a hold- és mélyűri projektek számára.

2016-ban pedig az orosz űrhajó óriás Energia bejelentette, hogy egy új űrhajót kívánnak létrehozni, amellyel rakományt és személyzetet fognak szállítani az űrállomás és a Hold között.




(1) - https://ria.ru/20181211/1547718444.html

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443