Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Sokan titokban úgy vélik, hogy az emberi szem erőt hordozó sugarakat képes kibocsátani

$
0
0

Régóta tartja magát az a hit, hogy a szemek láthatatlan sugarakat bocsátanak ki, amelyek befolyásolhatják azt, amit nézünk. Az emberek általában egyetértenek abban, hogy az átható tekintet csak egy metafora, de mindemögött ott van az az elképzelés, hogy a szemünknek hatalma van arra, hogy erőt gyakoroljon a dolgokra.

Amikor mélyen belenézünk az emberi szembe, el tudunk veszni gyönyörű szépségében. Akárcsak az egymás felé néző tükrök vizuális végtelenségében, a néző elveszik a látványban.

Ez az apró nyílás - a szem -, amelyen keresztül az univerzum fénye bejut az emberi agy legsötétebb mélyedéseibe, valójában az idegrendszer kiterjesztése, amely, mint egy növény a tápláló fény felé növekszik. De hogyan táplálja? Mind energiával, mind információval, ami a fény kettős jellege.

A szemeink nem úgy öregednek, mint a többi szervünk, a telomeráz nevű kromoszóma gyógyító enzim miatt. Ahogy a sejtek osztódnak, a kromoszómák végén a fontos kód károsodhat, ha a telomerek szétválnak egymástól a mitózis (sejtosztódás) során. Mint a cipőfűző végét, ezeket a telomereket általában a telomeráz nevű enzim gyógyítja meg.

Minél jobb a telomerek és a telomeráz enzim alakja, annál egészségesebbek lesznek a sejtosztódás utáni sejtek, és annál hosszabb ideig élnek és maradnak fiatalosak ezek a szervek. Mivel a szemüknek egyedülálló kromoszóma gyógyító aktivitása van, ez nagyon jól magyarázza, hogy egy idős egyén szemei miért képesek ragyogóan tükrözni lelkének fiatalos tulajdonságait.

Ha közelebbről nézünk egy szemről készült képet, vagy ha valaki a saját szemét nézi egy fényvisszaverő felületen, akkor vajon nem azt láthatjuk, hogy nem csak egyszerűen a fény és az észlelés tartályai, hanem hogy sajt fényt bocsátanak ki?

A Journal of Brain Research című folyóiratban megjelent kutatás azt mutatja, hogy az emlősszem esetében "spontán és látható fény által kiváltott ultrahangos foton kibocsátás figyelhető meg."


"Bemutatjuk az első kísérleti bizonyítékot a spontán és látható fény által kiváltott ultragyenge foton emisszió létezéséről a frissen izolált egész szemből, lencséből, üvegtestből és retinából patkányokból vett minták esetében. Ezek az eredmények arra utalnak, hogy a retina diszkrét zaj, valamint a retina-foszfének fotokémiai forrása a szemekben lévő természetes biolumineszcens fotonokból származhat.

A normál látás során a szemek folyamatosan ki vannak téve olyan környezeti hatású fotonoknak, amelyek a szem különböző részein áthaladnak, ami ultrahang késleltetett biolumineszcens fotonokat hoz létre, amelyek a szem különböző részeiből származnak. Bár a környezeti fény által kiváltott állandó késleltetett fotonok (a szem különböző részein) jelentősége és lehetséges szerepe a látás során további vizsgálatot igényel, tanulmányunk bizonyítékot szolgáltathat a különálló sötét zaj és a retina foszfének eredetére." - írták a kutatók a tanulmányban. (1)

A "lélek tükrén", az emberi szemen keresztül kibocsátott fény tehát nem egy "képzeletbeli" jelenség, hanem valódi folyamat, és ezek a biofotonok energiát és információt tartalmaznak, amelyek képesek átalakítani egymás és önmagunk megértését. (2)

(1) - http://www.greenmedinfo.com/article/spontaneous
(2) - http://www.greenmedinfo.com/blog/confirmed-eye

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443