Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Egy ókori egyiptomi harci elefánt erődöt fedeztek fel a Vörös-tenger partján

$
0
0

Egy 2300 éves vörös-tengeri erődöt tanulmányozó lengyel-amerikai régészeti csapat most úgy véli, hogy a helyszín az egyiptomi Ptolemaiosz dinasztia idejében a széles körben rettegett harci elefántok, az ősi háborús tankok állomáshelye volt.

Az egyiptomi Berenike kikötőjében a Vörös-tengeren sokszor telepedtek le az ókori egyiptomiak és a rómaiak a történelem során. Ptolemaiosz is használta és egy sor fáraó mint kereskedelmi állomás, amely erődített katonai bázissal rendelkezett dupla falakkal.

A Berenike-erőd legnagyobb és legerősebb erődítménye mintegy 160 méter hosszú és 80 méter széles, írta Marek Wozniak és Joanna Radkowska az Antiquities című folyóiratban. (1)

Az ősi erődítmény, amely fosszilizálódott korallzátonyokra épült, kereskedelmi kapcsolatokat tartott fenn Görögországtól és Olaszországtól kezdve Etiópiáig és Kelet-Afrikáig, valamint Dél-Arábiával, Indiával és a Maláj-félszigettel.

Bár az előörs mindegyik sarka négyszögletes tornyokkal büszkélkedhetett és lenyűgöző erődítmények sorából állt, a csapat felfedezte, hogy a többség a megépítése után hamar megrongálódott, talán azért, mert abban az időben nem sok hadsereg szállt szembe a háborús elefántokkal a forró és változó homokdűnék fedezékében.

A csapat agyagfigurákat, érméket és elefánt koponya töredékeket talált a helyszín szemétlerakójában, míg az ókori erődben a kisállat temetők jó betekintést nyújtottak abba, hogy az ókori egyiptomiak mennyire tisztelték négy lábú társaikat.




(1) - https://www.cambridge.org/core/journals/antiquity/

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443