Az emberi vérnek és általában a gerincesek illetve az emlős állatok vérének van egy érdekes alkotóeleme, az úgynevezett hemoglobin, ami egy oxigént szállító vastartalmú fehérje a vörösvértestekben. Ami azonban még különösebb, hogy a hemoglobint nem vonzza, hanem taszítja egy mágnes, amit a közelébe helyeznek.
Egyes érvelések szerint ennek a vérben való koncentrációjához van köze, illetve ahhoz, hogy megváltozik a vas elektron struktúrája. Az emberi testben lévő vas főleg a vérben található, a hemoglobin molekulákban, ahol az oxigénmolekulákhoz kötődik.
Az a tény, hogy a vér vasat tartalmaz az egyik oka annak, hogy egyes emberek szerint a mágneses karkötők hatással lehetnek az emberi testre. A vér azonban nem mágneses a hagyományos értelemben. Akkor tehát nem probléma, hogyha hatalmas mágneseket helyezünk a testünk közelébe? Nézzük meg az alábbi videót, amiből sok minden kiderül.
A kísérlet során egy 20 centiméter átmérőjű és 5 centiméter vastag neodímium mágnest alkalmaztak. Egy vízzel teli lavórba egy úszó hungarocell darabra pedig egy poharat helyeztek, amibe vért öntöttek. A neodímium mágnest a vérrel teli pohár közelébe helyezve az látható, hogy a mágnes nem vonzza, hanem taszítja a vért.
Más szóval, a vér nem ferromágneses, ahogy a legtöbb ember értelmezi a mágnesességet. Ha a vér ferromágneses volna, akkor az emberek az MRI-szkennerekben elvéreznének vagy felrobbannának, ami sokkal erősebb mágneses erőket eredményez, mint a mágneses karkötők.
Egyes kutatók azt állítják, hogy ha egy személyt mágneses mezőnek tesznek ki, az csökkentheti a szívinfarktus kockázatát, mivel könnyebbé teszi a vér áramlását a szervezetben.
http