Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Kutatók bebizonyították, hogy a gyermekkorban elszenvedett traumák a késői felnőttkorban is okozhatnak betegségeket

$
0
0

Régóta tudjuk, hogy a megoldatlan érzelmi trauma egész életen át tartó viselkedési problémákat okozhat. Dr. Maté Gábor magyarázta el a legjobban, hogy miképpen alakulnak ki függőségek azoknál az embereknél, akik korábban lelki sebeket szereztek a múltban, főleg gyermekkoruk során, és hogy ezek a sebek egész további életükben negatív módon nyilvánulnak meg.

Bár ez nem olyan dolog, ami könnyen bizonyítható orvosi kutatásokkal, inkább intuitív módon van értelme azon fejlődés során, amit az emberek akkor tapasztalnak meg az életükben, amikor a traumatikus élményekkel megbékéltek és azokon túlléptek, ami elegendő bizonyítékot nyújt az elképzelés alátámasztására.

A fizikai megbetegedésekkel kapcsolatban azonban mindig szigorúan fizikai okokat feltételezünk, ami különválasztható és közvetlenül kapcsolódik a betegséghez, mint csírához vagy hiányhoz. Ezt a nézetet azonban megkérdőjelezik az azon gondolattal kapcsolatban végzett kutatások, hogy az érzelmi trauma is okozhatja a fizikai betegség megnyilvánulását.


Mi az a trauma?

Először is, mi a trauma? Sok ember társít fontos eseményeket a trauma fogalmához, olyan dolgokat, mint a nemi vagy fizikai bántalmazás, a harc és a hasonló dolgok látványa, de a valóságban ez leginkább sokkal finomabb, mivel látszólag a kevésbé jelentős események is okozhatnak tartós benyomást.

Dawson Church pszichológus a traumatizáló események egy alaposabb meghatározását kínálja, amely négy kulcsfontosságú elemet sorol fel. Ezt a személy a fizikai túlélése ellen irányuló fenyegetésként észleli, ami elnyomja a küzdőképességét és egyfajta tehetelenséget okoz. Emellett elszigeteltség és egyedüllét érzését kelti, és sérti az elvárásait.

Ennek fényében egy sor gyermekkori tapasztalatot lehet traumatizálónak tekinteni, és Church a "Pszichológiai Trauma: A gyógyulás az agyban, a testben és a memóriában gyökerezik" című könyvében leírja egy páciense történetét, amely egy ilyen eseményről szól. (1)

"Amikor felnőttem, bálványoztam a bátyámat, Gary-t. De ő nagyon durva volt velem. Hat évvel volt idősebb, mint én. Egy nap, amikor három éves voltam, ő pedig kilenc, egy 'birkózó meccset' akart. Ő 'nyert' azzal, hogy rám feküdt. Nem tudtam lélegezni, és pánikba estem. Gary csak nevetett, amikor látta, hogy küzdök. Majdnem elájultam. Amikor lemászott rólam, elkezdtem kontrollálatlanul sírni. Anyám bejött, és megpróbáltam elmagyarázni, mi történt. Gary mondta neki, hogy nem történt semmi. Csak egy síró gyerek voltam. Anya azt mondta: 'A nagy lányok nem sírnak'."


Dr. Lissa Rankin elmagyarázza, hogyan alakul ki az ilyen típusú trauma és miképpen fejlődik ki a fizikai betegség az élet későbbi szakaszaiban, és azt is elmondja, hogy az érzelmi változások a fizikai elváltozások előfutárai.

"Ez nem azt jelenti, hogy 'minden a fejedben van'. Teljes egészében a testedben van! Egyszerűen a fiziológiás változások, amelyek a testben megjelennek, a meg nem gyógyult trauma és az ahhoz kapcsolódó stressz, szorongás és depresszió következtében alakulnak ki, olyan testi állapotokká válnak, amelyek fizikai betegségekre tesznek hajlamossá."

A "Gyógyulás gyógyszerek nélkül - Bizonyíték az öngyógyítás hatékonyságára" című könyvében Rankin mélyebbre merül ebben a kérdésben, és megemlít egy tanulmányt, amely alátámasztja a trauma és bizonyos betegségek közötti kapcsolatot.

"Egy 17.421 betegen végzett nagy jelentőségű 1990-es tanulmányban a Kaiser Permanente nonprofit szervezet és az Egyesült Államok Betegségmegelőzési Központja (CDC) együttműködött egy káros gyermekkori tapasztalatokat kutató vizsgálatban, amelynek következtében több mint 50 szakértői cikk született. A betegeket annak érdekében kérdezték, hogy megállapítsák, hogy gyermekkorukban hány traumatizáló eseményt tapasztaltak meg az alábbi tíz közül:

✔ Fizikai bántalmazás
✔ Nemi bántalmazás
✔ Érzelmi bántalmazás
✔ Fizikai elhanyagolás
✔ Érzelmi elhanyagolás
✔ Anya erőszakos viselkedése
✔ Otthoni kábítószerrel való visszaélés
✔ Otthoni mentális betegség
✔ Szülői különélés vagy válás
✔ Bezárt családtag

A tanulmány kimutatta, hogy a traumatizáló gyermekkori események általánosak. A vizsgálatban résztvevők kétharmada legalább egy traumatizáló gyermekkori eseményről számolt be. A betegek 40%-a két vagy több traumatizáló gyermekkori eseményről tett említést, 12,5% négy vagy több eseményt írt le. Ezeket az eredményeket ezután összevetették a megkérdezett betegek fizikai egészségi állapotával, és a kutatók egy dózis-választ fedeztek fel. A gyermekkori traumatizáló események mindenféle felnőttkori betegséghez kapcsolódtak - rák, szívbetegség, krónikus fájdalom, autoimmun betegségek, csonttörések, magas vérnyomás, elhízás, cukorbetegség, depresszió, dohányzás és öngyilkosság.

A betegek átlagéletkora 57 év volt, ami azt jelenti, hogy a gyermekkori trauma késleltetett hatással van a szervezetre, így teljesen lehetséges, hogy egy 50 évvel ezelőtt történt esemény itt és most hajlamosít egy betegségre. Minél kedvezőtlenebb gyermekkori eseményről számolt be egy személy, annál betegesebb és ellenállóbb volt a kezelésre."

Egészségügyi válság közepette vagyunk, és az egészségünk holisztikus megközelítése egy egymás közötti kapcsolatot keres ezekre a fontos kérdésekre. A járványos elhízás, az emelkedő rákos megbetegedések, a cukorbetegség gyors növekedése, a növekvő depresszió és még az opiát járvány is valahogyan kapcsolatban van azzal, hogy az elme és a test hogyan működnek együtt annak érdekében, hogy megteremtsenek egy teljes lényt.

(1) - https://www.amazon.com/gp/product/1604152613/

Könyvajánló


Gyógyulás gyógyszerek nélkül
Bizonyíték az öngyógyítás hatékonyságára
Dr. Lissa Rankin

Ez az a KÖNYV, amely megváltoztatta több millió ember életét.

"Gondolatainkban több az orvosság, mint korunk számtalan káprázatos felfedezésében."

Léteznek olyan tudományos adatok, amelyek alátámasztják a köztudatban terjengő, csodának tűnő öngyógyító történeteket?

Meghiszem azt! Bizonyíték van rá, hogy elménk megváltoztatásával gyökeresen megváltoztathatjuk a testünket. Ahogy arra is, hogy az egészségtelen gondolatok megbetegítenek. És nem csak mentálisan. Élettanilag.

Hogyan lehetséges ez?

Ne aggódjanak. Pontosan elmagyarázom, hogyan lesz betegség az egészségtelen gondolatokból és érzelmekből, és hogyan segítik a test felépülését az egészséges gondolatok és érzelmek.

A klinikai kísérletekben placebo hatásnak nevezett jelenség során a páciensek nem egyszerűen jobban lesznek. Nem csak "képzelődnek". Valóban meggyógyítják a testüket, amikor meggyógyítják a gondolataikat.

Amikor Dr. Lissa Rankin maga is betegeskedni kezdett, úgy érezte, hiányzik valami a hagyományos orvosi módszerekből: a felismerés, miszerint a test képes helyrehozni magát, és az a módszer, ahogyan a tudat erejével aktivizálhatjuk ezt a képességét. Kutatásai során rájött, hogy az egészségügy immár ötven éve igazolta a test öngyógyító képességének létezését.

A "Gyógyulás gyógyszerek nélkül" tudományos adatokkal bizonyítja, hogy a magány, a pesszimizmus, a szomorúság, a félelem és a szorongás rongálja a testet, ugyanakkor a bensőséges kapcsolatok, a hála, az intimitás, a meditáció és a hiteles önkifejezési módszerek elindítják a test öngyógyító folyamatait.


A könyv segítségével felfedezhetjük azt a tudományos eredményeken alapuló, forradalmian új módszert, aminek használatával diagnosztizálhatjuk életünk spirituális, környezeti, táplálkozási és kapcsolati zavarait, hogy új utakra lépjünk, és a testünk saját magát meggyógyíthassa.

"Nem a testen múlik, hogyan élünk. A test azt tükrözi vissza, ahogyan élünk: élettapasztalataink összességének a tükörképe."

A "Gyógyulás Gyógyszerek Nélkül" című ezen kiadványt azoknak az olvasóinknak ajánljuk, akik szeretnék megismerni a bizonyítékokat az öngyógyítás hatékonyságára, hogy hogyan lesz betegség az egészségtelen gondolatokból és érzelmekből, valamint hogyan segítik a test felépülését az egészséges gondolatok és érzelmek, figyelembe véve Kris Carr alábbi véleményét:

"Dr. Lissa könyve új jólléti modellt teremt. Fantasztikus tanácsait követve nem egyszerűen megváltoztatjuk, hanem megmentjük az életünket. Amennyiben elfelejtettük volna, milyen rendkívüli emberek vagyunk, ez a könyv eszünkbe juttatja. A magam részéről tudom, hogy még csak a felszínét érintettem a testemben elraktározott végtelen tudásnak. Áldás kísérje Önöket az egészséghez, a lelki gazdagsághoz és a fenntartható boldogsághoz vezető útjukon!" (Kris Carr - A New York Times listavezető szerzője, gyógyult rákbeteg és aktivista)



Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>