Quantcast
Channel: Új Világtudat | Az Élet Más Szemmel
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443

Megerősítették a rég elveszett piramisok létezését, melyek háttérbe szoríthatják a gízai piramisokat

$
0
0
A régóta elveszettnek tartott egyiptomi piramisok, melyek háttérbe szoríthatják a gízai fennsík piramisait úgy tűnik, hogy valóban léteznek. Ezek az úgynevezett elveszett piramisok megváltoztathatják az ókori Egyiptom egész történelmét.

A rejtélyes "piramisokat" 2012-ben fedezte fel Angela Micol amerikai kutató, amit eleinte sokan azzal utasítottak el, hogy azok nem többek, mint egyszerű homokhalmok, nem pedig ember alkotta szerkezetek a sivatag kellős közepén. De lehet, hogy 34 ritka, antik térkép a bizonyíték ezekre a valóban létező struktúrákra, és a 2012-ben újra felfedezett struktúrák nagyobbak, mint amelyek a gízai fennsíkon találhatók. A műholdas képalkotás szerint az egyik műemlék háromszor nagyobb, mint a gízai piramisok.

"Kiderült, hogy ezek a képződmények piramisoknak vannak jelölve több régi és ritka térképen," - mondta Micol. (1)


Micol szerint a hely, ahol a műemléket megtalálta egy 189 méter kiterjedésű háromszög alakú fennsík, amely véleménye szerint egy háromszor akkora építményt jelent, mint a legismertebb ókori egyiptomi piramis.

Ugyanakkor nem ez volt az első alkalom, hogy a régésztársadalom elutasította a hatalmas felfedezést. Úgy tűnik, hogy minden alkalommal, amikor egy történelmet megváltoztató felfedezés kerül napvilágra valahol a bolygón, a tudósok gyorsan elhárítják azzal, hogy lényegtelen vagy hamis. A legjobb példa erre a Visokonál talált bosnyák piramisok története.

Nem is olyan régen egy hatalmas földalatti óegyiptomi labirintus valószínű felfedezése hasonló probléma elé állította a tudósokat és a kormányokat, akik úgy döntöttek, hogy titokban tartják a nyilvánosság előtt.

Kapcsolódó cikk: Kutatók megállapították, hogy egy óriási ókori egyiptomi föld alatti labirintus létezik, amely átírhatja a történelmet

"A képek önmagukért beszélnek," - mondta Micol, amikor először jelentette be, hogy mit talált. "Nagyon nyilvávaló, hogy mit rejthet a terület, de helyszíni kutatásokra van szükség annak ellenőrzésére, hogy valóban piramisokról van szó." (2)


Miközben a mérvadó tudósok továbbra is szkeptikusak a felfedezéssel kapcsolatban, és azzal utasítják el a jól látható "struktúrákat", hogy azok "anomáliák a Google Földön", újabb bizonyítékok kerültek napvilágra, melyek alátámasztják Micol megállapításait.

Angela Micol
"Miután elcsendesedett a zúgolódás, kapcsolatba lépett velem egy egyiptomi pár, akik azt állították, hogy fontos történelmi hivatkozásokkal rendelkeznek mindkét helyszínről," - mondta Micol.

A pár Medhat Kamal El-Kady, az Ománi Szultánság nagykövete és felesége Haidy Farouk Abdel-Hamid ügyvéd volt, korábbi egyiptomi elnöki tanácsos, valamint határon átnyúló és nemzetközi tanácsadó szuverenitási kérdésekben, aki történetesen gyűjtötte a régi térképeket, dokumentumokat, könyveket és más ritka történelmi okiratokat.

A történet itt válik rendkívül érdekessé. Medhat Kamal El-Kady és Haidy Farouk Abdel-Hamid szerint a Micol által felfedezett formációk Abu Sidhum közelében piramisoknak vannak jelölve több régi térképen, melyek a régiót ábrázolják.


"Csupán ebben az esetben több mint 34 térképpel és 12 régi dokumentummal rendelkezünk, főleg tudósoktól és vezető öntözési tisztviselőktől," - mondta El-Kady.

A pár szerint legalább három olyan térkép van, melyek igazolják Micol megállaptásait:

Egy 1753-ban készült térkép, melyet Robert de Vaugoudy készített, egy ritka térkép, melyet Bonaparte Napoleon mérnökei készítettek, és egy térkép Major Browntól, aki Alsó-Egyiptom öntözéséért volt felelős az 1880-as években.


Érdekes módon számos ősi dokumentum bizonyítja, hogy a Micol által felfedezett halmok valóban ősi piramisok, melyeket azért próbáltak eltemetni, hogy örökre elfedjék a létezésüket.

Annak ellenére, hogy a helyszínt nem vizsgálták megfelelően a régészek, továbbra is rendkívül szkeptikusak a felfedezést illetően Mohamed Aly Soliman szerint, aki meglátogatta a helyszínt Abu Sidhum közelében, ahol megállapította, hogy ezek a halmok különböző rétegekből állnak, amelyek nem tartoznak a környező tájhoz, vagyis mesterséges struktúrák, melyeket feltehetően az ősi egyiptomiak készítettek, és nem természetes képződmények, amire hivatkozva sokan elutasítják.


"Azon halmok alatt biztosan egy ősi helyszín rejlik," - mondta Mohamed Aly Soliman, aki az előzetes expedíciót vezette Abu Sidhum közelében.

"Először is, a körülöttük lévő föld egy normális sík terület. Csupán sivatag, homok és kövek," - mondta. "A halmok mások: kerámiák találhatók mindenhol, kagylók és szállított rétegek. Ezek a különböző rétegek nem tartoznak a helyhez, és arra használták az egyiptomiak, hogy elrejtsék és megvédjék az eltemetett helyszíneket," - mondta.


Az önmagát megszállottnak nevező Aly, aki a fáraók civilizációjának egyik egyiptomi rajongója, magánnyomozói háttérrel is rendelkezik, és megtanulta azonosítani a régészeti lelőhelyeket Egyiptomban.

"Ha visszatekintünk a történelemben, akkor azt fogjuk találni, hogy a fáraók kagylókat használtak a sírjaik és piramisaik megépítéséhez szellőzési célra," - mondta Aly.

A legenda szerint a piramisok közeli terület nagy ősi titkokat hordoz, és "nagy varázslatot" rejt.

Ha a felfedezésről bebizonyosodik, hogy valóban piramisok, ez lenne a legnagyobb, amit valaha találtak Egyiptomban, ami példátlan az emberiség történetében.





(1) - http://www.seeker.com/long-lost-pyramids-found-1767655411.html
(2) - http://www.satafoundation.org/

Viewing all articles
Browse latest Browse all 10443


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>